Solmucol na vykašliavanie 200 mg 20 vrecúšok
(78.8%)
Solmucol na vykašliavanie 200 mg 20 vrecúšok

Zloženie, užívanie, účinky

Obsah Solmucol 200 Solmucol na vykašliavanie 200 mg 20 vrecúšok Charakteristika Solmucol 200 Liek obsahuje liečivo N-acetylcysteín. Používa sa pri všetkých druhoch ochorení dýchacích ciest sprevádzaných zvýšenou tvorbou hustého a väzkého hlienu, ktorý sa nedostatočne vykašliava, ako: akútna a chronická bronchitída (zápal priedušiek), bronchiálna astma (priedušková astma), sinusitída (zápal prínosových dutín), laryngitída (zápal hrtana), tracheitída (zápal priedušnice), chrípka, mukoviscidóza (cystická fibróza) ako doplnková liečba. Solmucol je overené, účinné a bezpečné mukolytikum. Obsahuje účinnú látku N-acetylcysteín, ktorá rozpúšťa hlien v dýchacích cestách. Vďaka tomu sa hlien zriedi a ľahšie sa odstráni vykašlaním alebo vysmrkaním. Solmucol nie je iba liekom proti kašľu, ale má širokospektrálne vlastnosti: skvapaľňuje hlien a uľahčuje jeho vykašliavanie podporuje samočistiace schopnosti pľúc pôsobí protizápalovo Čo je to kašeľ: Je to príznak chrípky alebo nachladnutia. Kašeľ delíme na dva druhy a to suchý dráždivý, kde nie je tvorba hlienu a produktívny vlhký kašeľ. V prípade, že máte problém s vlhkým kašľom, je potreba zabezpečiť účinné mukolytikum. TO je liek, priamo zasahujúci do štruktúry hlienu za cieľom zníženia jeho hustoty a umožnenia vykašľania. Solmucol vyrába spoločnosť IBSA group. Je to nadnárodná farmaceutická spoločnosť sídliaca vo Švajčiarskom Lugane. IBSA vyrába a vyvíja pre širokú škálu terapeutických oblastí a vlastní 65 jedinečných patentov. V Slovenskej republike pôsobí od 90-tych rokov dvadsiateho storočia. Je zacielená na výskuma vývoj v oblasti ortopédie, reumatológie, športovej medicíny, dermatológie, urológie, gynekológie a v liečbe sterility a pneumológii.   Zloženie Solmucol 200 Liečivo: N-acetylcysteinum (acetylcysteín) Dávkovanie Solmucol 200 Obvyklé dávkovanie Solmucolu: Deti od 2 do 12 rokov: 100 mg N-acetylcysteínu 3x denne, 1 vrecko granulátu 100 mg 3x denne. Dospelí a deti nad 12 rokov: 600 mg N-acetylcysteínu denne. Táto denná dávka môže byť rozdelená na 3 dávky denne alebo ako 1 dávka (vhodné večer), 1 vrecko granulátu 200 mg 3x denne alebo 1 vrecko granulátu 600 mg 1x denne. V prípade, že zvýšená tvorba hlienu, ktorá je charakterizovaná napr. kašľom, neustúpi po liečbe v rozsahu 2 týždňov, je potrebné aby bola diagnóza revidovaná lekárom na prípadné vylúčenie zhubného ochorenia dýchacích ciest. Dlhodobá liečba chronickej bronchitídy: 400 mg N-acetylcysteínu denne rozdelené na 2 dávky, 1 vrecko granulátu 200 mg 2x denne. Liečba by mala byť obmedzená na maximálne 3-6 mesiacov. Mukoviscidóza: Deti od 2 do 6 rokov: 100 mg N-acetylcysteínu 3x denne, 1 vrecko granulátu 100 mg 3x denne. Dospelí a deti nad 6 rokov: 600 mg N-acetylcysteínu denne. Táto dávka môže byť rozdelená na 3 dávky, alebo môže byť podaná ako jednorazová dávka (najlepšie večer), 1 vrecko granulátu 200 mg 3x denne, alebo 1 vrecko granulátu 600 mg 1x denne. Príbalový leták Solmucol 200

Viac informácií ...

Recenzie a skúsenosti

Chcete vedieť, čo si o Solmucol na vykašliavanie 200 mg 20 vrecúšok myslia ostatní, aké majú s produktom skúsenosti a aké sú na tento produkt ✅ recenzie? Chcete vedieť, či je cena 5,19€ tá najnižšia alebo môžete produkt zohnať inde lacnejšie? Overte si to na porovnávači cien » Heureka Solmucol na vykašliavanie 200 mg 20 vrecúšok

Zoznam článkov


Pridať komentár

Poznáte tento produkt alebo máte otázky? Ste s Solmucol na vykašliavanie 200 mg 20 vrecúšok spokojný? Zapojte sa do diskusie a pridajte komentár. Vaše hodnotenie a skúsenosti pomôžu pri rozhodovaní.

Alternatívy

Mucocure

Mucocure
9,95 €